Transtari põhitegevusala on rahvusvaheline transport ja veokorraldusteenuse pakkumine

Transtar T.P. OÜ loodi 1996. aastal eesmärgiga
saada rikkaks ja ilusaks

Nüüd, 19 aastat hiljem, on järele jäänud ainult ilu. Transtari põhitegevusala on rahvusvahelise transpordi- ja veokorraldusteenuse pakkumine.

Tegelikult on firma areng olnud meile kõigile üks suur õpituba jätkuks koolipingis õpitule. Kõik, mida kool ei ole õpetanud või mida koolipoiss ei ole viitsinud õppida, on saanud veidi selgemaks. Ning just ainult veidi selgemaks, sest õpiprotsess jätkub. Ja selle võimaluse eest oleme tänulikud.

Õnne otsinguil oleme soetanud veoautosid ja hästi palju, sest tahtsime hästi õnnelikuks saada. Elementaarsed majandusreeglid koos sõnadega omakapital ja laenuraha ning nende õige vahekord seadsid meie firma arengule mõistliku kiiruse. Oleme mingil perioodil olnud Tartu linna suurim tööandja. Kontoris oli sisse seatud kaks lauda, millel olid sildid “sissevormistamine” ja “väljavormistamine”. Need lauad on meile õpetanud antud lubadustest kinni pidamist. Samuti rääkisid lauad meile jutte piiride mahapanemisest, vastastikustest vastutusaladest ja nende reaalsest täitmisest.

Firma areng on palju aega ja ruumi pakkunud oma egodega tegelemiseks. Seda võiks nimetada võtmeteemaks. Võime küll arvata, et igapäevaselt tegeleme vaid kauba toimetamisega ühest kohast teise, kuid iga liigutust saadab inimfaktor erinevate lepingute, kokkulepete, palvete ja tegevustega. Protsessi tundmata pole võimalik korraldada tööd. Inimesi tundmata pole võimalik juhtida inimesi. Ent inimesi õpime tundma siis, kui mõistame, kuidas ise toimime.

Ja jõuamegi oma ego juurde.

”Välismaailm on ilus, kena ja tore” – selles lauses oleme leidnud oma tasakaalu mantra.

Pilt, mis läbi meie silmade avaneb, sisaldab mitmesuguseid emotsioone. Osa pildist, mis ei meeldi, näitabki meie enda kitsaskohta. Takistuste ja probleemide tekkimisel püüamegi vaadata esmalt endasse ja tavaliselt saavad küsimused nii ka vastused.

 

 

Soovid et kaup muretult kohele jõuaks?